inciraltı-izmir-expo

İnciraltı

20 Ocak 2018 2002 7 1

İzmir her köşesi ile her hali ile muhteşem bir şehir. Kışı ayrı yazı ayrı güzel olan bu şehrimizi gidip görmek, mümkünse hayatınızın bir kısmında orada yaşamak gerek.

 

Her karışı her bölgesi ayrı güzellikte olan bu ilimiz her taraftan insanların akın ettiği bir şehir. Hem lezzetli yemekleri hem muhteşem doğa manzaraları hem de tarihi güzellikleri İzmir görenleri büyülüyor. Benim inandığım şudur ki; İzmir her zaman benim için Türkiye’nin en güzeli olmuştur. Hem doğal güzellikleri hem de insanlarının farklılığı beni cezp eder. Sizlerde bu muhteşem ili mutlaka görmelisiniz.

 

 

İzmir’in en güzel köşelerinden biri olan İnciraltı ziyaret edilmeyi bekleyen muhteşem bir durak. Özellikle ılıman hava severler için muhteşem bir fırsat İnciraltı. Eylül Ekim aylarında havalar hafiften soğuk iken ve de yağmur yağıyor iken bir başka olur İnciraltı. Hem kendi başınıza hem de sevdiğiniz biri ile muhteşem saatler geçirebilirsiniz. Fakat güneş severler üzülmesin çünkü sadece soğuk havalarda değil her mevsimi ayrı güzel bir nokta İnciraltı.

 

Eğer bir doğa ve fotoğraf severseniz İnciraltı sizler için biçilmiş kaftan! Muhteşem manzaralar arasından dilediğinizi seçip beğenin. Muhteşem fotoğraf kareleri için daha ne bekliyorsunuz? 1980’li yıllarda önemli bir sahil bölgesi olan İnciraltı’nda şu an denize maalesef girilemiyor. Deniz kıyısında güzel fotoğraf kareleri yakalamak mümkün.

 

 

Gezmeye başladığınız andan itibaren zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Bir yerlerde oturun ve sadece manzaranın keyfini çıkarın. Ardından midye veya kumru yemenin tadına varın. Akşam olunca gün batımını seyredin ve ne kadar şanslı olduğunuzu hatırlayın.
Sizler de muhteşem bir tatil geçirmek, kafanızı dağıtmak ve muhteşem fotoğraf kareleri çekmek için İnciraltı’nı tercih edebilirsiniz. Ulaşımı oldukça basit olan bu bölgeye otobüsler aracılığı ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca hazır gelmişken Balçova’yı da gezmenizi tavsiye ederiz. Haydi muhteşem bir tatil ve yepyeni, huzur dolu bir şehri gezmek için siz ne bekliyorsunuz? İster yaz sevin ister kış fark etmez. Dört mevsim boyunca dilediğiniz zaman İzmir’i gezebilirsiniz!

 

Tags: Deniz, İncir6, İnciralti, İzmir gezilecek yerler Categories: Genel, Gezi
share TWEET PIN IT SHARE share
Related Posts
Comments
 1. -

  üniversite okudugum sürecte ilk 2 yıl balçovada yaşadım. öğrenci yurdunda. Net bir şekilde muhteşem bir yer inciraltı gidip gezdikçe gördüm

  1. -

   Evet her yeri farklı güzeldir İzmir’in. İnciraltı da gezilebilecek en güzel yerlerden biridir.

 2. -

  İzmir gercektem manzarasiyla harika bor sehir. İnciralti bolgesi ozellikle tarihi guzelligiyle insanlari buyiliyor

  1. -

   Çok doğru Serkan bey İnciraltı her hali ile büyüleyici bir yer.

 3. -

  […] detaylı İnciraltı yazımızı okumak için […]

 4. -

  izmirin her mekanı güzel ama inciraltı bambaşka

  1. -

   Evet Alper bey. Gezdiyseniz diğer yerler ile ilgili yorumlarınızı da bekliyoruz.

Leave a reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir