kordon-gun-batimi-expo-izmir

Kordon’da Günbatımı

23 Aralık 2017 10328 11 0

İzmir güzel ülkemizin vazgeçilmez illerinden birisidir. İzmir’i diğer illerden ayıran birçok özellik bulunmaktadır. Doğası, iklimi, Ege’nin muhteşem insanları, yemekleri, kültürel aktiviteleri, sunduğu imkanlar vs. birçok şey sayılabilir İzmir hakkında. İzmir mutlaka gidilip görülmesi gereken bir yerdir. Sadece görmek yetmez, İzmir’i yaşamak gerekmektedir. Boyozun tadına bakmak, Saat Kulesi’nde insanları seyretmek, Kordon’da gün batımını seyretmek muhteşem bir deneyim olabilir.

 

Evet, bugün hem İzmirliler için hem de dışarıdan gelen turistler için bir önerimiz olacak: Kordon’da Gün batımını seyretmek. Kordon Sahili İzmir deyince akla gelen ilk noktalardan birisidir. İzmir Kordon Boyu olarak da geçen Kordon Alsancak’ta bulunur. Sadece akşamları değil günün her saati muhteşem olan bu sahile gitmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

 

Öncelikle İzmir’de yaşayanların mutlaka gidip görmesi gerekmektedir. Sıkıcı bir iş haftasının sonunda veya sıkıcı bir sınav haftasının sonunda kafa dağıtmak için gidebilirsiniz. İster sabah isterseniz de akşam gidebilir, günün her vakti muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Sabah kahvaltınızı yapabilir, sahil boyu yürüyebilir veya bir yere oturarak düşüncelere dalabilirsiniz. Kahve ile muhteşem gittiğini de söylemeden geçemeyeceğim. Dilerseniz kendiniz evden kahvenizi getirebilir, dilerseniz de dışarıdan alarak keyif çatmaya başlayabilirsiniz.

 

Gelelim turistlere. Bir turist olarak İzmir’i ziyaret ediyorsanız ve Kordon’a gelmeden giderseniz “İzmir’i gezdim” dememelisiniz. Hatta ilk olarak uçak veya arabadan iner inmez gitmeniz gereken noktalardan birisidir Kordon sahili. Günün her saati güzeldir fakat akşamlar, akşamlar gerçekten bir başkadır Kordon’da.

 

expo-izmir-kordon-gece

 

Akşam gün batımını Kordon sahilinde seyretmek inanılmaz bir tecrübe olacaktır. Hem yazın hem kışın fark etmez senenin 365 günü dilediğiniz zaman bu muhteşem anı yaşayabilirsiniz. Güneş usulca batarken adeta bir ressamın paletinden çıkan boyalar gibi olacaktır gökyüzü. Hele Ege’nin mavisi ile buluştuğunu gördüğünüz an içinizi anlamsız bir mutluluk kaplayacaktır. Dilerseniz yanınıza kahvenizi, çayınızı alabilir, dilerseniz istediğiniz herhangi bir içecek ile rahatlayabilirsiniz. Kendi başınıza veya sevdiğiniz bir insan ile bu tecrübeyi kesinlikle yaşamalısınız. Aslında iki farklı şekilde de bu tecrübeyi yaşamak güzeldir. Kendi başınıza olduğunuz zaman düşünceleriniz ile baş başa kalırsınız, kendiniz ile sohbet edip derdinizi denize anlatırsınız. Diğer şekilde sevdiğiniz biri ile de muhteşem vakit geçirebilir, konuşarak dertlerinizi dökebilir ve günün stresini üzerinizden atabilirsiniz.

 

Fotoğraf tutkunları için vazgeçilmez bir an olan gün batımını kaçırmak istemeyeceksiniz. Özellikle dışarıdan gelen bir turist iseniz binlerce kare fotoğraf çekme şansına erişebilirsiniz. Bu sayede bu eşsiz manzarayı ölümsüzleştirebilir, yıllar sonra bile baktığınızda aklınızda çok güzel bir hatıra bırakabilirsiniz.

 

Kordon’a Nasıl Gidebilirim?

Kordon, Alsancak’ta bulunan bir nokta olduğu için ulaşımda da herhangi bir sıkıntı olmayacaktır. Dilerseniz İzban’ı kullanarak ulaşabilirsiniz. Alsancak durağında indikten sonra kısa bir yürüyüş ile sahile varmış olacaksınızdır. Bostanlı, Karşıyaka veya Bayraklı’dan feribotlar ile de Kordon Sahili’ne ulaşabilirsiniz.

Tags: Alsancak, Deniz, İzmir Kordon, Kordon, Kordon Boyu, Sahil Categories: Gezi
share TWEET PIN IT SHARE share
Related Posts
Comments
 1. -

  […] Kordon’da Günbatımı ile ilgili yazımızı okumak için tıklayın. > İzmir Kordon […]

 2. -

  Dünyanın en güzel gün batımı batıyor sanki izmir de o kadar güzel bir batış görmedim ben.

  1. -

   Her hali ile güzeldir İzmir 🙂

 3. -

  Bir kere kordona gittim hayatımda ondada kızgın güneş vardı kimsede yoktu. Akşamını merak ediyorum ama

  1. -

   gün batımı harika gorunuyor gercekten. aksamıda güzeldir. sakin, sessiz, deniz sesiyle birlikte güzel dakikalar

 4. -

  Kordonda gün batımı çok güzel oluyor. Özellikle arkadaşlarınla beraber ve keyifli vakit geçireceksen. Üzerinde o geceye dair başka bi sorumluluk olmayıp tamamen gecenin keyfini çıkarmayı düşünüyorsanı muhteşem oluyor gerçekten.

 5. -

  kordonda günbatımı ve gece muhteşem ikili oluyor. İzmrin geceleri giden bilir uzun mu uzun sürer kordonda.

 6. -

  kordon manzarası harika gorunuyor. bir gün gitmek nasip olursa bolca izlemeyi dusunuyorum bu manzararyı

 7. -

  yanlız manzara harika gorunuyor. bu manzarada cay içiceksin soyle gun batımına karsı. butun stresini atarsın

 8. -

  Çok güzel bir yer Gitmenizi tavsiye ederim.İzmirin en güzel yeri bence

 9. -

  […] detaylı Kordon yazımızı okumak için […]

Leave a reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir