expo-izmir-kus-cenneti

Kuş Cenneti

24 Ocak 2018 1861 6 0

Bu seferki İzmir rotanızda neresi var? Farklı ve güzel bir yerlere gitmek ister miydiniz? O zaman sizlere tavsiyemiz İzmir Kuş Cenneti. Adını duymuşsunuzdur belki ama gitmediyseniz mutlaka gidip görmeniz gereken bir yerdir. Kısaca bahsetmek gerekirse Kuş Cenneti İzmir’in Çiğli ilçesinde Çamaltı Tuzlası içerisinde yer alır. Sadece İzmir için değil tüm Dünya için çok önemli bir yere sahiptir. Kuş Cenneti Gediz Deltası içerisinde bulunur ve sit alanıdır.

 

expo-izmir-kus-cenneti2

 

200 ün üzerinde birçok çeşit kuşa ev sahipliği yapmaktadır ve toplamda sayılabilen kuş sayısı 30 bin ile 120 bin arasındadır. Birçok çeşit kuşa ev sahipliği yapan bu bölgede kuşları izleyebilir, parkta güzel bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Göç zamanlarına denk geldiğiniz zaman sayısız kuşun oluşturduğu harmoniyi izleme fırsatına erişebilirsiniz.

 

izmir-kus-cenneti

 

Her mevsimde gidip görebileceğiniz bu doğa harikasını yılın her zamanı ziyaret edebilirsiniz. Farklı kuşların farklı göç zamanları olduğundan dolayı her mevsim birçok kuş çeşidini görme fırsatını yakalayabilirsiniz. Eğer fırsatınız var ise her mevsimde en az bir kere kuş cennetine gitmenizi tavsiye ederiz. Özellikle kuşlar hakkında ilgili birisi iseniz bu sayede hem birçok kuş çeşidini kendi gözleriniz ile görecek hem de buradaki uzmanlardan bilgi sahibi olabileceksiniz. Muhteşem manzarası ile gözleriniz rahatlar iken kuş sesleri ile de kulaklarınız rahatlayacak. Bu sayede ruhunuz dinlenmiş ve arınmış olacak. Ancak kış ortasında kuş sayısının diğer zamanlara göre fazla olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Yani şu an tam Kuş Cenneti’ni ziyaret zamanı.

Sizlerde muhteşem bir tatil geçirmek, ruhunuzu dinlendirmek ve kuşları yakından görmek istiyor iseniz Kuş Cenneti tam size göre!

Tags: Gediz Deltası, İzmir Kuş Cenneti, Kuş, Kuş Cenneti Categories: Gezi
share TWEET PIN IT SHARE share
Comments
 1. -

  Kuş cenneti izmir kuş cenneti kesinlikle görülmeli görülmeden izmirden ayrılmamalısınız.

  1. -

   Çok haklısınız Azra hanım. Diğer yorumunuzda olduğu gibi Şirince ve Kuş Cenneti mükemmel yerlerdir.

 2. -

  Evet adini cok duydum. Ve hayvan sever olarsk bir gun mutlaka gitmek ist diyim yerlerinde basinda geliyor kus cenneti

  1. -

   Gitmediyseniz bizce mutlaka en kısa zamanda gitmelisiniz Serkan bey.

 3. -

  kuş cenneti en yakında gitmek istediğim bir yer. Kuşlara özel bir ilgim yok ama herkes çok övüyor

  1. -

   Evet gayet güzeldir. Özellikle bu dönemde binlerce kuş bulunmaktadır.

Leave a reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir