izmir-Turkiye-uzay-kampi

Uzay Kampı

26 Şubat 2018 968 0 0

Uzay Kampı Türkiye; güzel İzmir’de, çağdaş bir endüstri merkezi haline gelen Ege Serbest Bölgesi’nde ESBAŞ tarafından işletilmektedir. Uzay Kampı Türkiye dünya üzerindeki üçüncü; başta Türkiye olmak üzere, Ortadoğu, Güneydoğu Avrupa ve Batı/Orta Asya’da bulunan tek uzay kampıdır.

Uzay Kampı Türkiye, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na 5 dakika, şehir merkezine ise 15 dakika uzaklıktadır.

 

Takım Çalışması, Eğitim ve Teknoloji

Bir uzay ve bilim merkezi olan bu kamp, gençlerimizi bilim, matematik ve teknoloji alanında kariyer yapmaları yönünde motive etmeye odaklanmıştır. Hem çocukların hem de yetişkinlerin eğlenebileceği bu kampta, uzayla ilgili interaktif simülasyonlar kullanılarak dinamik ve eğlenceli bir ortamda; iletişim, takım çalışması ve liderlik alanlarında da eğitim almış olurlar.

 

Program ve Simülatörler

Uzay Kampı Türkiye programlarda, katılımcılarına uzayda yaşama ve çalışma hissini veren simülatörler kullanmaktadır. Gerçek hayatta uzaya gitmek 8.5 dakika sürer ancak bir uçuş görevinin hazırlıkları yıllar alabilmektedir. Yıllarca süren bu görev eğitimlerinin küçük bir örneği Uzay Kampı Türkiye’de 2 günlük, 5 günlük ve 6 günlük programlar ile sunulmaktadır.

 

 

Uzay Eğitimleriyle Küresel Dostluk

12 Haziran 2000’de kapılarını açan eğitim ve eğlence merkezi Uzay Kampı Türkiye, 60’ın üzerinde ülkeden 200 binin üzerinde genç ve yetişkin tarafından ziyaret edilmiştir. Son teknoloji ile donatılmış kamp tesisleri farklı ülkelerden gençlerin bir araya gelip uzun süreli arkadaşlıklar kurabileceği ve diğer kültürleri anlayabileceği ideal bir ortam haline gelmiştir.

Bilimsel eğitim veren Uzay Kampı Türkiye, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da onaylanmaktadır.  Kamp; uluslararası geçerliliğe sahip lisanslara sahiptir.

 

Günlük uzay kampı turları ile genç ve yetişkin programları olmak üzere 9-15 yaş, 12-15 yaş, 15-18 yaş gibi yaş seçenekleri ile Türkçe ve İngilizce dil seçeneklerinden birini seçerek eğlenirken öğrenebilir ve belki de geleceğin astronotlarından biri olabilirsiniz. Okul, grup ve devlet memuru indirimi gibi farklı promosyonlardan da yararlanabilirsiniz. 2018 yılının programları sitelerinde mevcut. Şimdiden iyi eğlenceler.

 

Tags: izmir uzay kampi, Uzay kampi turkiye, uzay kampı Categories: Gezi
share TWEET PIN IT SHARE share
Leave a reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir